Učitelský sbor
Výkresy našich žáků
Výkres Výkres Výkres Výkres Výkres Výkres Výkres

Zahájení školního roku a protiepidemiologická opatření

Milí žáci, vážení rodiče,

všechny Vás po prázdninách upřímně zdravím a přeji Vám úspěšný a hlavně co nejvíce standardní školní rok v naší škole.

V příloze zasílám manuál ministerstva školství o provozu škol na počátku září. Naše škola se bude tímto manuálem plně řídit.

Žáci i zaměstnanci budou ve škole chráněni dodržováním všech doporučených protiepidemiologických opatření, která jsou v manuálu uvedena, např.:

  • Respirátory či originální zdravotnické roušky musí žáci nosit o přestávkách ve společných prostorách školy a na akcích školy. Pokud žáci projdou školním testováním nebo jsou očkováni nebo prodělali Covid 19, nemusí mít zakrytá ústa a nos při výuce ve třídě, stejně jako na konci minulého školního roku.
  • Testovat se budou žáci na začátku září celkem třikrát: první školní den 1. září (prvňáčci 2. září), dále 6. 9. a 9. 9. Škola využije centrálně distribuované antigenní testy. Testovat se nebudou žáci, kteří mají více než 14 dnů po plně dokončeném očkování, nebo mají méně než 180 dnů po prodělání nemoci Covid 19 nebo předloží platné potvrzení o negativním testu z odběrového místa.
  • Žádáme rodiče, aby děti s příznaky infekčního onemocnění, nachlazení, rýmou, teplotou atd. v žádném případě neposílali do školy. Takoví žáci nebudou do školy vpuštěni. Děkujeme za pochopení.
  • Vstup zákonných zástupců do školy bude omezen na nezbytné minimum. Pokud budete potřebovat jakékoli informace, předem kontaktujte příslušného vyučujícího nebo vedení školy telefonem, e-mailem nebo přes elektronickou žákovskou knížku. Výjimkou jsou rodiče prvňáčků, kteří mohou své děti doprovázet první školní den (jedině v respirátoru).
  • Ve škole budou zajištěna přísná preventivní protiepidemiologická opatření: dezinfekce rukou, časté a správné mytí rukou, větrání, vyšší hygienické požadavky při úklidu, atd.

20. 8. 2021                                     Mgr. Vladimír Škuta, ředitel školy

 

Manuál MŠMT